dogs-708354_960_720

Karma Acana – dlaczego warto podawać ją psu?

Na polskim rynku można znaleźć wiele wysokogatunkowych, zagranicznych karm dla psów. Jedną z najbardziej cenionych jest Acana. To sucha karma zaliczana do tych bytowych, czyli stanowiących pełnowartościowe pożywienie dla psów różnych ras o każdej wielkości. Występuje w wielu wersjach smakowych, a kategorie produktów kierowane są do osobników w określonych grupach wiekowych.

Acana – krótka historia karmy

Kanadyjska marka Acana to producent karm dla psów i kotów. Na polskim rynku funkcjonuje już od 15 lat, dostarczając miłośnikom czworonogów zdrowe karmy chętnie pałaszowane przez czworonogi wszystkich ras. Słynie z wysokiej jakości produktów bogatych w najzdrowsze składniki, pochodzące z regionalnych upraw zlokalizowanych w Ameryce Północnej. 

Wysoka zawartość białka, witaminy, minerały i cenne tłuszcze zawarte w karmach Acana uzyskiwane są z precyzyjnie wyselekcjonowanych gatunków roślin i zwierząt. Wszystkie składniki są świeże, co dodatkowo decyduje o ich wysokich walorach odżywczych. Do produkcji wykorzystywane są m.in. łososie pacyficzne, flądry z naturalnych łowisk, drób z wolnego wybiegu, dynia piżmowa, a także wyjątkowe mieszanki ziół. Te nietypowe zestawienia sprawiają, że karmy Acana stanowią wyjątkową alternatywę dla produktów wytwarzanych w krajach europejskich.

Jak wybrać właściwą karmę dla psa?

Wybór odpowiedniej karmy dla danego psa powinien obejmować dostosowanie jej do:
– stanu zdrowia
– kondycji
– wieku
– wielkości konkretnego osobnika.
Szeroka paleta produktów kanadyjskiego producenta sprawia, że można znaleźć zbilansowane pożywienie niemal dla każdego czworonoga. Najpopularniejsze są klasyczne karmy występujące w rozmaitych smakach. Niektóre wyróżniają się większą od pozostałych zawartością białka, mięsa lub ryb albo zwiększoną ilością nabiału. Poza standardowymi karmami dla psów o przeciętnym poziomie aktywności fizycznej, Acana proponuje serię karm kierowanych do czworonogów uprawiających psie sporty i wyjątkowo aktywnych ruchowo. Są to produkty z linii „Sport”. Istnieją również te niezawierające glutenu, co ma znaczenie dla psich alergików. Dla psów o niższej dawce codziennego ruchu, jak też dla tych z nadwagą przeznaczone są karmy z linii „Light” i „Fit”.

Przy wyborze karmy ogromne znaczenie ma wielkość i wiek psów, do jakich kierowana jest jej konkretna wersja. Acana proponuje karmy dla psów małych, średnich i dużych ras. Dodatkowo można wybierać spośród karm dla szczeniąt, młodych psów, psów dorosłych oraz seniorów. Końcowym czynnikiem wpływającym na zakup określonej karmy powinien być gust psa. Nie każdy pupil lubi ten sam smak, dlatego w razie niechęci, warto spróbować z podobną karmą o innym smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>